SP Katar: Zielinski i Lewandowski srušili Saudijsku Arabiju

U susretu 2. kola skupine C Svjetskog nogometnog prvenstva Poljska je pobijedila Saudijsku Arabiju 2:0.

Poljaci su poveli preko Piotra Zielinskog u 39. minuti na asistenciju Roberta Lewandowskog, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Saudijci su propustili svoju najveću priliku.

Salem Al Dawsari nije realizirao jedanaesterac. Njegov šut obranio je Wojciech Szczesny, do odbijene lopte došao je Mohammed Al Breik, ali umjesto u mrežu loptu je poslao preko grede.

U nastavku Saudijci su potisnuli Poljake na njihovu polovicu, redale su se prilike pred Szczesnyjevim golom sve do 82. minute kada je loptu pred svojim golom izgubio Abdulelah Al Malki. Njegov propust iskoristio je Lewandowski i pogodio za konačnih 2:0.

Od 20 sati utakmicu drugog kola ove skupine C igraju Argentina i Meksiko.

Na ljestvici Poljska ima četiri, Saudijska Arabija tri, Meksiko jedan bod, dok je Argentina za sada bez bodova.