Remi bez golova Urugvaja i Koreje

Reprezentacije Urugvaja i Južne Koreje odigrale su meč bez golova u prvom kolu H-grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

Susret je protekao u obostrano opreznoj igri, bez mnogo prilika. Nešto konkretniji bili su nogometaši Urugvaja, posebno u prvom poluvremenu, kada su se u šansama našli Nunez i Suarez, dok je Godin u 44. minuti nakon kornera pogodio stativu.

Desetak minuta ranije opasno su zaprijetili i Korejci preko Hwanga koji je sa sedam metara neometan šutirao preko gola.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom između dva šesnaesetrca. Tek u finišu Urugvaj je mogao do vodstva preko Valverdea koji je snažno šutirao sa 18 metara i pogodio stativu, dok je na drugoj strani s ivice šesnaesterca šutirao Son, ali je lopta otišla pored gola.

U drugom meču u grupi od 17 sati igraju Portugal i Gana.

Prvi meč dana odigrali su Švicarska i Kamerun, a slavili su Švicarci sa 1:0, dok će posljednji meč prvog kola odigrati Brazil i Srbija koji se sastaju u 20 sati.