Lana Pudar plasirala se u finale na 100 metara delfin na Mediteranskim igrama

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u finale u disciplini 100 metara delfin na Mediteranskim igrama u alžirskom gradu Oranu.

Mlada Mostarka zauzela je prvo mjesto u svojoj grupi sa vremenom 59,81, ukupno drugim iza Italijanke Ilarie Bianchi. Finalna trka je na programu večeras u 19,16. Sati. koja je sinoć postala prvakinja Mediterana u disciplini 200 metara delfin, danas je u disciplini 50 metara delfin postavila rezultat 26.77, što je bilo dovoljno za peto mjesto.

Mlada bh. plivačica već je osvojila zlatnu medalju u trci na 200 metara delfin, a na 50 metara u istoj disciplini bila je peta.

Već sutra Lana Pudar leti za Bukurešt gdje će se održati Evropsko prvenstvo u juniorskoj konkurenciji.