Poljaci iznenadili Češku u Pragu

Košarkaška reprezentacija Poljske upisala je pobjedu u meču prvog kola Eurobasketa pošto je u Pragu savladala Češku 99:84.

Česi su ušli u meč kao favoriti, prvenstveno jer su domaćini, ne samo u ovom meču, već i u cijeloj grupi. Ali to Poljacima nije smetalo i odličnom igrom u drugom poluvremenu došli su do velikog trijumfa.

Da će Česi imati ozbiljne probleme vidjelo se već nakon prvog kvartala. Taj period igre Poljaci su dobili 29:18. Ipak, Česi su u drugoj četvrtini uzvratili istom mjerom i na poluvreme se otišlo u rezultatskom egalu – 46:46.

Ipak, Poljska je u drugom poluvremenu potpuno dominirala. Postigla je čak 53 poena, a odbrana je odradila odličan posao. Primila je samo 38 poena i tako došla do vrijedne pobjede koja bi mogla da joj trasira put za osminu finala.

Kod pobjednika Ponitka je bio najistaknutiji sa 26 poena, devet asistencija i četiri skoka. Sloter ga je pratio sa 23 poena. Na drugoj strani Jan Vesely je isporučio 17 poena, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.