Ženska reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci ostvarila prvu historijsku pobjedu

Ženska reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci nedavno je pokrenula svoj rad, a već danas imali su mnogo razloga za zadovoljstvo zbog historijskih ostvarenja.

Naime, naše odbojkašice su prvi put zaigrale zvaničnu utakmicu na takmičenja u Srebrnoj ligi nacija za žene koje se održava u Sarajevu paralelno sa Zlatnom ligom nacija za muškarce.

Nažalost, u toj utakmici doživjele su uvjerljiv poraz 3:0 od daleko iskusnijih Nizozemki, ali kasnije tokom dana stigla je i historijska pobjeda.

Bh. odbojkašice su se sastale s Francuskinjama, a nakon uzbudljivog meča slavile su rezultatom 3:2.

BiH je bila u vodstvo nakon prva dva seta, potom su Francuskinje izjednačile, da bi naša selekcija u trećem odlučujućem setu došla do trijumfa.

Već sutra naše odbojkašice očekuju novi izazovi, a rivali će im biti selekcije Hrvatske i Njemačke kojim će završiti takmičenje u Srebrnoj ligi nacija.

Nada svih okupljenih oko ove selekcije je da će u budućnosti pružati partije na kakve smo navikli od njihovih muških kolega koji čine najtrofejniju reprezentativnu selekciju u našoj državi.